Co Znajdziesz Na Blogu W Przyszłości

Zgodnie z zapowiedzią przy okazji powrotu do pisania określam aktualny kierunek na blogu, zadaję Ci kilka pytań itp. cuda.

Pisząc, że teraz będę robił coś innego i że zmiany mają kierunek nie potrafię nie myśleć o kilku postaciach z listy znajomych fejsa, które raz na jakiś czas zalewają mi stronę główną postami o tym, że „teraz już wiedzą i wszystko ma sens”. Pojawia się to średnio co 2-3 miesiąc i za każdym razem „to jest to!”.

Kilka osób śmieje się ze mną, a jeśli nie masz pojęcia o czym mówię, to naprawdę nie masz się czym przejmować. Do treści.

Tematyka

Praktycznie nie będę pisał o czystym NLP (czego na dobrą sprawę i tak od dłuższego czasu nie robiłem), tylko o jego zastosowaniach. I tak więcej osób chce wiedzieć „Jak Osiągnąć Sukces Dzięki Lenistwu i Prokrastynacji” niż bawić się „Parts Integration” – mimo, że to drugie w zasadzie zawiera pierwsze i jeszcze kilka elementów. W sumie rozumiem, że jak nie chce się spędzić życia pracując tymi narzędziami, to poznawanie bardziej ogólnych narzędzi i dopasowywanie ich do poszczególnych dziedzin życia może być mniej porywające Zawsze można zatrudnić coacha, któremu się chciało 😉

Chcę za to trochę pomęczyć marketing. Uprzedzając wątpliwości, nie odbiło mi do reszty i nie będę (za często) wrzucał guerilla marketingu „Boże, patrzcie jacy oni są kreatywni. No patrzcie na tę kreatywność w każdym calu. Boże, jakie to artystyczne”. Pytania typu „Czy lepiej ustawić wysoki ładunek emocjonalny reklamy przed, po, w trakcie prezentacji produktu, czy też nie ma to żadnego znaczenia?” są dla mnie o wiele ciekawsze – no i da się je przełożyć na codzienny kontakt z ludźmi. Będę się zresztą podobnymi zabawami zajmował w związku z pracą magisterską przez następnych parę miesięcy.

O tym, że brzydzę się aktualnym wyglądem sceny pod hasłem „neuromarketing” nie warto wspominać, wystarczy się rozejrzeć.

Tu i ówdzie pojawią się wiatry psychologii sportu. Po wpisaniu w google „psychologia sportu blog” odkryłem, że naprawdę od ręki mogę tworzyć równie dobry/lepszy materiał w stosunku do tego, co (na dodatek w małych ilościach) wisi w sieci. No i też dość blisko tematyki ostatnio jestem.

Bez zmian pozostaje, że większość bloga będzie o efektywności, wywieraniu wpływu i naprawianiu sobie psyche (w tej kolejności). Jakby nie patrzeć, związanych z tym tematem klientów chciałbym mieć przede wszystkim (nie, jak jesteś seniorem/headem w jakiejś fajnej agencji i uznasz, że jestem tak niesamowity, że po prostu musisz mi zaproponować robotę, to się nie obrażę).

Ach, skoro już przy tym, to chyyyyyba będę miał trochę więcej czasu i dzięki temu będę trochę intensywniej monetyzował bloga. Oznacza to, że będziesz dostawał przynajmniej tyle contentu co wcześniej, ale będziesz bardziej świadomy, że za dopłatą możesz go dostać więcej i bardziej takiego, na jaki właśnie Ty ochotę. No, ale to się okaże jeszcze. Póki co muszę wrócić do pisania przynajmniej raz w tygodniu.

Pytania

Przy okazji wprowadzania tych „drobnych” zmian chciałbym dowiedzieć się co myślą o nich dotychczasowi czytelnicy bloga, czyli właśnie Ty. Podobna ankieta pojawia się pod koniec kolejki maili dla nowo zapisanych na newsletter, ale tamto ma za zadanie (kto by się spodziewał) sprawdzać czym interesują się osoby zapisujące się na bieżąco, a to tutaj sprawdza (znów zaskoczenie) co interesuje osoby, które są aktywnymi czytelnikami w tej chwili.

Ankieta zajmuje w wersji minimum około minuty. Jeśli postanowisz opowiedzieć mi swoją historię życia (czy w ogóle użyć klawiatury, a nie tylko klikać myszką) to może zająć naturalnie dłużej.

TERAZ KLIKNIJ TUTAJ! (Doczytasz za 2 minuty, ankieta otworzy się w okienku obok)

Naturalnie zmiana w treści z założenia wiąże się z przyciąganiem nowych czytelników (trochę mniej z utratą starych, bo to raczej poszerzenie tematyki. No i jeśli czytasz mnie po pół roku bez publikacji to po cichu będę przypuszczał, że jeśli 4 na 5 artykułów będzie taka, jak wcześniej [tylko jeszcze lepsza], to chyba nadal zajrzysz 😉 ), więc decyzja jest już podjęta –po prostu jestem ciekaw czy moje przypuszczenia na temat tego jaka część aktualnych odbiorców będzie zainteresowana nowościami są poprawne.

Jeśli chcesz napisać co myślisz w komentarzach, to wrzucaj to tam. Ankietę dodaję dla wygody, bo doświadczenie mówi, że więcej osób ją wypełni, niż napisze komentarz. Też jestem leniwy, a to jest internet, rozumiem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Co Znajdziesz Na Blogu W Przyszłości, 5.0 out of 5 based on 3 ratings
Twoi znajomi też mogą skorzystać!
Autor: Jakub Królikowski

3 genialnych kometarzy

 1. Anastazja pisze:

  Po prostu dalej ucz nas, jak zawładnąć światem :)

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. Joa_ska pisze:

  Kuba, cieszę się że wróciłeś! 😉

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Dionizos pisze:

  Świetnie, że wracasz do pisania. Twój blog znowu ląduje do paska zakładek 😉

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook