Wpisy dla kategorii: Video

uzależnienie od kawy, jak pozbyc sie uzaleznienia od kawy, jak radzic sobie z uzalaeznieniem od kawy

3 metody aby pokonać uzależnienie od kawy-Video

Prosto i krótko jak możesz spokojnie pozbyć się uzależnienia od kawy już teraz. Obejrzyj video!

 

Poniżej transkrypcja:

Witaj w video na temat uzależnienia od kawy, a konkretnie tego, jak się go pozbyć.

 

Na początek możesz się zastanawiać „dlaczego w ogóle miałbyś odstawić kawę?”. Przecież ten akurat narkotyk jest łatwo dostępny, stosunkowo niedrogi, zupełnie akceptowalny społecznie a do tego całkowicie legalny.

Nie chcę tutaj wdawać się w dyskusję na temat aspektu zdrowotnego, bo widziałem badania tak samo „za” jak i „przeciw”, więc ustosunkowuję się na tym poziomie neutralnie.  Za to, nie wdając się w dyskusje nad neurofizjologią, bezdyskusyjnie kawa rozregulowuje cykl dobowy, działa analogicznie do hormonu stresu a przede wszystkim jest uzależniająca.

Więc po kolei, co można z tym zrobić? Pierwszą i moją absolutnie ulubioną metodę leczenia uzależnień jest „odstaw”. Metoda jest dość prosta. Otóż więcej nie pijesz kawy, wyrzucasz albo trwale blokuje dostęp do jej zapasów, nie bywasz w kawiarniach i tak dalej. Zasada jest następująca: jeśli nie możesz odstawić kawy od razu, bo coś tam, to wybierasz datę do 14 dni od dziś. Jeśli nie możesz wybrać takiej daty – odstawiasz teraz. Do tygodnia objawów abstynencyjnych i temat z głowy. Oczywiście kawa to nie heroina i po kilku miesiącach przerwy możesz znów z niej czasem korzystać.

Ale naturalnie rozumiem, że nie wszyscy sobie z tym radzą. Można więc załatwić to wolniej. Podmieniasz po prostu kawę na herbatę, kawę zbożową lub inny substytut z niższą albo zerową zawartością kofeiny. Minimalny poziom zmiany to jeden kubek/filiżanka dziennie.

No i oczywiście klasyk do wszystkiego, od wprowadzania dziennika po życie bez prądu, czyli test 30 dni. Szczególnie, jeśli nie czujesz, że masz powody odstawiać kawę na stałe. Po prostu przez ten okres jej nie pijesz. Nie mniej, nie więcej, tylko 30 dni. Ten okres wystarczy, aby minęły objawy abstynencyjne i przyzwyczajenie. I po tym czasie stwierdzasz, czy chcesz do niej wrócić czy nie.

A teraz wybierz jedną metodę i sprawdź jak działa. No i oczywiście jeśli Ci się podobało, to poniżej daj lajka albo jeśli masz jakieś pytania lub opinie, to jeszcze trochę niżej jest pole na komentarze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.7/5 (6 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 8 votes)
Czytaj dalej