Powiedz mi, czego chcesz się dowiedzieć!

Jest coś w Rozwoju Osobistym, NLP, psychologii czego chcesz się dowiedzieć? Masz z czymś problem? Małe i duże rzeczy. Powiedz mi o tym!

Postanowiłem zrobić eksperyment w formie bloga. Tytuł wpisu chyba dość jasno sugeruje jakiego rodzaju 😉

Chcę dowiedzieć się od CIEBIE, co interesuje CIEBIE i czego chcesz się dowiedzieć. Jakie problemy istnieją w Twoim, dla których przydałoby Ci się nowe rozwiązanie? Chcesz podnieść wydajność w jakiejś dziedzinie, poprawić swój stosunek emocjonalny do czegoś, usprawnić kontakty, poznać nowe spojrzenie…?

I tak, piszę prosto do Ciebie. Domyślam się, że skoro to czytasz to forma bloga już Ci się podoba 😉 i wierzę, że możesz, praktycznie bez wysiłku, bo moim rękami, uczynić go jeszcze lepszym. No, zupełnie pomijając Twój „skromny” zysk – dostajesz profesjonalną odpowiedź z dogłębną analizą tematu.

Odpowiedź opublikuję na blogu, tak aby każdy mógł wziąć z niej coś dla siebie. Naturalnie, bez żadnych danych o osobie, która zadała pytanie (no, chyba że specjalnie mnie o to poprosisz).

Oczywiście, nie zajmuję się wszystkim dziedzinami na świecie. Poniżej masz krótką listę o czym mam wiedzę albo chętnie zdobędę. Jeśli masz pytanie o coś spoza tej listy, co uważasz że jest jednak powiązane… napisz i tak, najwyżej przekażę to bardziej odpowiedniej osobie i opublikuje czyjąś odpowiedź 😉

NLP. To dość oczywiste chyba. Chcesz nauczyć się jakiegoś nowego wzorca, stworzyć go? Potrzebujesz wyjaśnienia jakiegoś pojęcia? Zastanawiasz się nad którąś techniką „A co mam z tym niby zrobić?”? Jedynie co do hipnozy uważam, że lepiej ją pokazywać niż omawiać.

Psychologia. To brzmi dość szeroko. Lepiej czuję się z psychologii społecznej, terapii behawioralno-poznawczej i „psychologii sukcesu”(straszna nazwa), ale jeśli masz pytanie z okolic neuronauk czy pogranicza klinicznej i psychiatrii to baaaaardzo chętnie zbiorę materiały i odpowiem.

Rozwój Osobisty. Szczególnie mniej oczywiste zagadnienia. Jeśli chcesz opanować wstawanie rano to też Ci pomogę. Po prostu jeśli masz coś, o czym większość trenerów nie chce mówić, to tym chętniej się za to wezmę 😉 Tutaj też łapią się rozważania w klimacie Lightworker a Darkworker.

Wywieranie wpływu. Perswazja, marketing, sztuczki lingwistyczne… wszystko. Jeśli temat ma związek z komunikacją z ludźmi, to zawsze.

Ok, więc masz już pomysł, o czym chcesz wiedzieć więcej.

Co musisz zrobić teraz, aby dostać odpowiedź?

Opcje są dwie… no, ewentualnie trzy.

Pierwsza, to komentarze poniżej. Nie wymagają rejestracji, po prostu przewiń w dół.

Dalej dział ->Kontakt<-. Ostatnio odkryłem, że były z nim problemy techniczne, ale już wszystko działa, wiadomości do mnie docierają simple smile Powiedz mi, czego chcesz się dowiedzieć! Jeśli chcesz napisać prywatnie, to najlepsze miejsce.

Ostatecznie jest ->Fanpage<- (i inne social media). Możesz pisać prywatnie, albo na tablicy. To lepsze miejsce, jeśli chcesz poznać opinie nie tylko moją, ale też innych czytelników bloga. Jak będzie potrzeba, to mogę nawet ściągnąć do dyskusji trenerów z wybranej dziedziny 😉

Masz temat(tematy)? Wiesz, która forma kontaktu odpowiada Ci najbardziej? To w tej chwili, bez historii „a, zrobię to jutro” zabieraj się do pisania!

Dlaczego? Bo po pierwsze, kto pierwszy ten lepszy 😉 a po drugie, wśród osób, które napiszą do 23:59 02.04 rozdam/nagrodzę/rozlosuję coś ekstra(Jeśli czytasz ten wpis po tej dacie, to spokojnie – oferta nadal aktualna – dalej zbieram propozycje. W szczególnej sytuacji mogę zrobić nawet wyjątek z prezentem) I mówię o tym dopiero teraz, żeby zmotywować tylko osoby, które są zainteresowane, a nie wszystkich. Więc zrób coś dla siebie.

Pisz!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Powiedz mi, czego chcesz się dowiedzieć!, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Twoi znajomi też mogą skorzystać!
Autor: Jakub Królikowski

21 genialnych kometarzy

 1. M. pisze:

  Witaj,
  Temat, który mnie interesuje jest dość trudny. 😉 Chodzi o proces asymilacji cienia personalnego.
  Kiedy cień i ego są skrajnie różne, mają różne dążenia i priorytety często dochodzi do konfliktów wewnętrznych. Jak pogodzić rozbitą osobowość? Jak z nielubianych cech (choćby takich jak masochizm, bierność, nadwrażliwość, przesadna uległość, wieczne poczucie krzywdy, paranoiczne lęki) zrobić atuty, jak je zaakceptować, kiedy walka ze sobą, zabijanie, uciszanie, chowanie tego pod maską ego i persony nie przynoszą efektów? Jak radzić sobie z cieniem, który w pewnych sytuacjach przejmuje kontrolę nad ego? Z tym uczuciem rozbicia (kiedy pozwolę cieniowi podjąć decyzję, cieszy się tylko jedna strona, druga nie może tego zaakceptować).
  Niestety mało psychologów o tym mówi, a jeśli już to radzą zawsze to samo -- cień trzeba poznać i przestać tłumić. Cóż, poznałam ten cień tak dogłębnie jak tylko mogłam, przestałam tłumić (co często prowadzi do problemów), ale nadal nie mogę pogodzić go z ego, polubić. Bo jak tu lubić cechy, które mimo wszystko czynią z nas poddanych? Zwłaszcza, jeśli ego jest pełne dumy, samozadowolenia, wciąż pragnie władzy, podziwu i wolności. Można wzmacniać się psychicznie w nieskończoność, ciągle ćwiczyć wywieranie wpływu, a przy (nie)odpowiedniej osobie ta masochistyczna natura i tak się ujawni. Cień wygra i zapragnie poddańczej uległości, czego ego nie zniesie.

  Chciałabym w końcu w pełni zaakceptować i pogodzić się z tą gorszą stroną. Próbowałam na wiele sposobów i nadal nic. O ile asymilacja pozostałych „części” nie sprawia mi żadnych problemów, tak z cieniem wciąż sobie nie radzę.

  Rozpisałam się, ale przynajmniej dokładnie nakreśliłam interesujące mnie kwestie. 😉 Bardzo chciałabym poznać Twoje zdanie, Jakubie.
  Pozdrawiam serdecznie,
  M.

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • Zajrzyj na maila, którego podałaś przy komentowaniu.

   Super temat!
   Już widzę, że sam się sporo przy tym nauczę. Żeby napisać coś szczegółowego potrzebuję kilku informacji od Ciebie -- wyjdzie pewnie minicoaching emailowy zwieńczony artykułem :) Pytania, na które potrzebuję Twojej odpowiedzi masz na mailu.

   Enjoy;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Przyjemnie pisze:

  Witaj

  Jak poznać samego siebie ? Jak odkryję w sobie to co mną kieruje ?

  Znalazłem w internecie taki post : Jeśli chcesz nauczyć się jeździć na dwukołowym rowerze, najpierw naucz się jeździć na czterokołowym i trzykołowym. Jeśli chcesz nauczyć się nawiązywać relacje z innymi, najpierw naucz się nawiązywać ją z sobą samym.

  Dobrze gdybyś poruszył temat techniki core transformacion, która pozwala zajrzeć w głąb siebie , spojrzeć na schematy myślowe kierujące nami, utworzone w dzieciństwie.

  Chciałbym spojrzeć naprawdę wgłąb siebie odkrywając, skąd się biorą pewne niechciane zachowania, nawyki i emocje? Tak aby poznać czym kieruje się podświadomość, jednocześnie dając sobie okazję do dokonania zmiany na głębokim poziomie.

  Kolejny post z internetu: Gdy w pokoju znajduje się gówno, będzie śmierdziało. Możesz je przykryć, ale prędzej czy później zacznie śmierdzieć ponownie i to o wiele bardziej intensywnie. Jedyne wyjście to sprzątnięcie go – nie ma innego!
  Im bardziej je przykryjesz, tym więcej wysiłku będziesz musiał włożyć w odnalezienie, polegające na stopniowym odkrywaniu kolejnych warstw .

  Jak dowiedzieć się jakimi schematami myślowymi się posługuję ?
  I jak spojrzeć na powyższe schematy z dystansu , by móc je zmieniać ?

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Przyjemnie pisze:

  Metody odwracania myśli to ciekawy temat. Są jakieś techniki pomagające wyobrazić sobie(uświadomić) Kim bym był bez tej myśli? Jak bym się czuł bez tej myśli ? Jaka jest droga na dojście do czegoś takiego.

  Pozdrawiam serdecznie.
  Przyjemnie

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • W sprawie konkretnego tekstu odpisałem kilka komentarzy niżej :)

   „Kim byś był bez tej myśli” -- to pytanie może być dobre albo złe. Jest halunem -- nie wiesz kim byś był, dopóki nie sprawdzisz. Możesz sobie zbudować albo zniszczyć motywację do właściwej lub niewłaściwej zmiany.

   Lepiej po prostu testować usuwając kolejne.

   Enjoy;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Dionizos pisze:

  Mógłbyś nagrać jakąś hipnotyczną mp3 na rzucenie palenia 😉

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Z rzucaniem palenia mam ten problem, że… nigdy nie rzucałem palenia. Nie zdarzyło mi się też nikomu tego usuwać (chcesz wpaść w tej sprawie?) a bez tego nagrywałbym kompletnie po omacku 😉

   Sprawdzałeś Allen Carr „Prosta metoda, jak skutecznie rzucić palenie”? Wszyscy ją ciągle polecają.

   Enjoy;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • Robert pisze:

   http://www.jakprzestacpalic.pl/ metoda hipnotyczna rzucenia palenia

     (Zacytuj)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)
  • Nie mam w zwyczaju czepiać się marketingu, jednak na tej stronie jest NAPRAWDĘ nachalny.
   Zrobiłem mały research na temat autora i sytuacja jest dość ciekawa. Z jednej strony pisze, że jest zawodowym psychiatrą -- duży plus. Z drugiej potrafi napisać o sobie per „Pierwszy Polski Life Coach” i zrobić tak zbudowaną ofertę. Gdybyś ktoś korzystał to chętnie poznam feedback :)

   EDIT:
   Już wiem skąd kojarzyłem nazwisko! Człowiek razem z Batko i Sową pisał Alchemię Uwodzenia. Nastrój „niby tak, ale nie, ale może jednak” pozostał w moje głowie, ale sytuacja jest pełniejsza 😉

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Przyjemnie pisze:

  Wyrażanie emocji.
  np. ktoś ma blokadę przed wyrażaniem złości, bo obawia się czegoś, ma lęk przed jawnym wyrażeniem gniewu.

  Jak pozbyć się lęków przed wyrażaniem uczuć i emocji.

  Ten wątek został poruszony w tym temacie : http://jakubkrolikowski.pl/czym-jeszcze-moze-ci-pomoc-smutek-gniew/ -- można go rozwinąć 😉

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Ok, przyjąłem :)

   Chodzi głównie o negatywne emocje jak rozumiem?

   Enjoy ;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 6. Przyjemnie pisze:

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. Robert pisze:

  Ja bym chciał się dowiedzieć jak nauczyć się mówić spontanicznie w towarzystwie na banalne tematy, bo mam z tym problem, zostałem w dzieciństwie nauczony że mądry jest ten, kto nie mówi i nic ryzykownego nie robi, a teraz chcę mówić żeby mieć jakąś tożsamość. (wolę tożsamość głupka niż tożsamość niemowy). Moje poczucie humoru niekoniecznie się ludziom podoba (czarny humor). Co zrobić żeby stać się gadułą?:)

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. elem13 pisze:

  Mi chodzi głównie o ulepszenie siebie i ogólnie czytam wszystko, ale ciekawi mnie najbardziej wywieranie wpływu. Co zrobić, żeby zarządzać innymi ludźmi, aby stać się liderem. Nie pogardzę ciekawymi artykułami. Proszę nie zapraszaj mnie do kursu Łukasza Jamrożego, przeszedłem go, i uważam go za słaby 😉

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Kurs… o innych mówię dobrze albo wcale.

   Czytałeś Perswazja? Śmiem twierdzić, że „Ludzie jak psy” jest jednym z najlepszych artykułów (dobra, najlepszym) w temacie, który Cię interesuje.

   Enjoy;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 9. Kriss pisze:

  No dobra …to ja też skorzystam :)

  1. Jak polubić sprzedaż telefoniczną ?
  Nie wiem czemu nikt nie porusza tego tematu.
  Wszyscy rozpisują się o technikach, zadawaniu pytań, zarządzaniu kontaktami i czasem itp.
  Każdy się może tego nauczyć.
  Ale co z tego, że to umie skoro pracy dalej nie lubi…

  Więc jak zrobić żeby polubił ?

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Kriss pisze:

  W sumie co jak co ale skuteczna sprzedaż według Jakuba K. też byłaby przeze mnie pożądana.

  Tak po chwili mnie naszło jednak :)

  Dzięki, Kriss

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. Beata pisze:

  Witam
  Mam depresję. Podejrzewam się o mieszankę wielu rzeczy (dystymia, prokratynacja, zaburzenia osobowości) -- a to dlatego, że jakieś paręnaście lat temu miałam trochę łagodniejszą i nie leczyłam tego trwało długo jakoś dałam radę ale chyba wyszło mi to bokiem bo tak jak teraz jeszcze nie było. 10-ty tydzień depresantów -- wiem wszystko co jest powodem tego, że dziś jestem w tym miejscu, w którym jestem. Irytuje mnie psycholog i pediatra. Poza tym wstydzę się powiedzieć o wszystkim. Chciałam zapytać czy kiedy człowiek zdiagnozuje sam swoje problemy jest w stanie sam sobie pomóc? Nie mam siły opowiadać o sobie -- tak już mam. Wydaje mi się, że generalnie tłumiłam negatywne reakcje bardzo długo i teraz mam za swoje! Potrafię walczyć o innych ale nie o siebie.
  Wiem, że jestem z tych którzy się nie poddają -- ale może w tej sytuacji nie powinnam się opierać tylko dać sobie pomóc fachowcom -- ale ze względu na koszty rozwlecze się to w czasie niesamowicie długo to mnie już zaczyna irytować bo stoję w miejscu -- nie stać mnie na to!

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Może, przy czym w życiu nie proponowałbym osobie z zaburzeniami psyche, które mogą prowadzić do tendencji autodestrukcyjnych odstawiania kontaktu z psychoterapeutą i/lub psychiatrą.

   Enjoy ;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook