Okrąg doskonałości – Wszystko czego potrzebujesz dostępne od ręki!

Brakuje Ci czasem energii do wykonania wymagającego zadania a nie możesz czekać? Masz dość „skoków” pomiędzy najlepszymi i najgorszymi chwilami do działania? Do tego stworzono model okręgu doskonałości.

Cały proces zasadniczo sprowadza się do stworzenia kotwicy, z tą jednak zaletą że jest ona absolutnie unikalna – nie odpalisz jej przypadkiem. No i jest wyłącznie mentalna.

Oto schemat:

  1. Wybierz stan, którego chcesz – czyli określ stan, który planujesz połączyć z okręgiem, np. entuzjazm albo motywację.
  2. Przygotuj symbol – czyli wybierz i wyobraź sobie mentalne skojarzenie, np. okrąg na ziemi przed Tobą.
  3. Aktywuj symbol – czyli uruchom kotwicę, np. wejdź w okrąg.
  4. Wywołaj w sobie wybrany stan – czyli wywołaj u siebie dostęp do zasobów, na których chcesz pracować, np. entuzjazm lub motywację.
  5. Zmaksymalizuj, nasyć wybrany stan – czyli dowolną metodą rozwiń efekty wybranego stanu, zwiększ intensywność, np. obserwuj zmiany w sobie, reguluj submodalności, wszystko co jest Ci potrzebne.
  6. Dezaktywacja symbolu i przerwanie stanu – czyli przerwij działanie symbolu a NASTĘPNIE przerwij stan, np. wychodząc z okręgu i zmieniając swoją fizjologię.
  7. Sprawdź efekt – czyli aktywuj symbol i sprawdź czy efekt Cię zadowala, np. wyobraź sobie okrąg i wejdź do niego. Jeśli nie – powtarzaj procedurę od 1. do 6.
  8. Dodaj dowolną metaforę aktywacyjną – czyli daj sobie dostęp do symbolu w każdej chwili, np. schowaj okrąg do kieszeni.

Tutaj kończy się podstawowa instrukcja. Jeśli dopiero zaczynasz NLP i reszta nie będzie dla Ciebie jasna, to nie przejmuj się, wróć tu za jakiś czas.

Jeśli znasz NLP trochę lepiej to wiesz, że jest to proste kotwiczenie, a jako takie jest tym skuteczniejsze im bardziej unikalny bodziec i na tym opiera się cały pomysł. Warto dodać więcej szczegółów do wyobrażenia symbolu tak, aby odcinać się jeszcze mocniej od wpływu otoczenia.

Możesz uzupełnić schemat o Łańcuch Kotwic albo zakotwiczyć kilka stanów.

Konwersacyjnie pomysł jest niemal absurdalny. Co nie zmienia faktu, że ludzie przekazując sobie obiekty pod hasłem „pamiętaj o mnie” czy też kupując pamiątki robią dokładnie to samo, tylko z fizycznym odpowiednikiem.

Aby sprawdzić, gdzie używam Okręgu Doskonałości użyj wyszukiwarki w prawym górnym rogu stron albo linków na dole.

Coś jest niejasne? Znalazłeś tam coś więcej?

P.S.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, to nie ukrywaj tego przed światem i kliknij „Lubię to” albo „G+” simple smile Okrąg doskonałości – Wszystko czego potrzebujesz dostępne od ręki!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Okrąg doskonałości – Wszystko czego potrzebujesz dostępne od ręki!, 5.0 out of 5 based on 4 ratings
Twoi znajomi też mogą skorzystać!
Autor: Jakub Królikowski

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook