Oglądaj, Jak Płoną Mosty

Nie lubisz podejmować ostatecznych decyzji?

Pomyśl jak wspaniale będzie wreszcie pozbyć się niechcianych możliwości!

Photo od Seanogle

Jeśli dodatkowo chcesz dorzucić dla swojego mózgu jakieś racjonalne „dlaczego” to masz tutaj poradnik jak podejmować decyzje aby być szczęśliwszym. Wracając…

Wszystko jest kwestią odpowiedniego sterowania procesami poznawczymi. Powszechnym problemem z podejmowaniem decyzji jest strach przed utratą możliwości. Dotarcie do niego wymaga trochę pracy i nie tak trudno zboczyć trochę z kursu. Zwłaszcza na początku.

 

Jak wspaniale było podjąć decyzję. Mniejsza z tym co wybrałeś! To z czego zrezygnowałeś – to dopiero fascynujące.

Wszystko, czym się nie staniesz

Każda decyzja pociąga za sobą wiele skutków. Jeśli jesteś już dużym chłopcem/dużą dziewczynką, to nauczyłeś się prowadzić do końca to co zacząłeś, bo inaczej nie byłbyś w stanie wprowadzać istotnych zmian. Więc każda decyzja pociąga za sobą nowe zachowania, nowe nawyki, nowe sposoby myślenia. Tworzy nowego Ciebie.

W każdej chwili, w której decydujesz się coś zrobić określasz tysiące osób którymi się nie staniesz. No, przy okazji jedną którą się staniesz. Za każdym razem zadajesz sobie pytanie „czy chcę stać się tym, do czego mnie to doprowadzi za 2 lata?” i odrzucasz wszystkie wizje, które nie spełniają Twoich oczekiwań.

Odkryj siebie

Bez decyzji i ich konsekwencji nie wiedziałbyś kim naprawdę jesteś. Głupio byłoby dołączyć do tłumu ludzi „pięknych w środku” i „niezrealizowanych geniuszy”, prawda? Krążyć po świecie mając swoje poglądy, które są niby takie ważne.

Udawać że nikt nie wie, że tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Dzięki podążaniu za swoimi decyzjami możesz zobaczyć że rzeczywiście jesteś osobą, którą sobie wmawiasz, że jesteś. Do tego czasu pozostajesz w gronie pizdeczek mających swoją historię – o tym, dlaczego im nie wyszło, jak to wcale nie oni są winni i wiele innych.

Podejmujesz decyzję, żeby w końcu wydostać się z tego tłumu i pojawić się w zdecydowanie węższym gronie ludzi bez historii urojonej wielkości.

Patrz, jak odchodzą

W końcu wszyscy ludzie, którzy zostawią Cię po drodze. Za każdym razem, kiedy komuś nie podoba się Twoja droga rozwoju możesz oglądać, jak przekraczasz jego ograniczenia. To prymitywne napawać się poczuciem bycia lepszym od otoczenia, ale w porównaniu z nałogowym jedzeniem czekolady to całkiem fajna słabostka.

Zawsze możesz skupić się na sobie. Zobaczyć jak reagujesz na to, jak kolejne miejsce w Twoim życiu opuszcza jedna osoba i za jakiś czas pojawia się inna. Czy nie popadłeś w przywiązanie? Czy nie oddałeś bezpieczeństwa komuś innemu?

 

Naucz się pracować obiektywem swojej świadomości. Zabawa w „prawdę” to zdecydowanie zbędne obciążenie – zwłaszcza, że Twój mózg nie jest stworzony do określania „prawdy”. Wybierz strategię, która będzie Ci najlepiej służyć, a  potem znajdź taką interpretację, w której będzie Ci najprzyjemniej trwać.

Na wszystko możesz patrzeć inaczej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Oglądaj, Jak Płoną Mosty, 4.8 out of 5 based on 4 ratings
Twoi znajomi też mogą skorzystać!
Autor: Jakub Królikowski

3 genialnych kometarzy

 1. xaero212 pisze:

  Zajebisty tekst, jak zwykle, ale może kilka porad bardziej praktycznych, trików nawet na przykładzie drobnych sytuacji?

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Ciekawe, ostatnio miewam podobne przemyślenia w tym temacie. Właściwie to uważam, że jedną z najważniejszych zdolności człowieka, jest umiejętność akceptującego żegnania się z tym, co stare i z uśmiechem witania tego, co nowe i nieznane. Jeżeli zaczynasz robić ze swoim życiem coś sensownego, w przeciwieństwie do Twoich aktualnych znajomych, to musisz pogodzić się z tym, że oni mogą tego nie zaakceptować. Jednak na świecie jest na szczęście tylu wspaniałych i niesamowitych ludzi, że nawet jak odwrócą się od Ciebie wszyscy Twoi znajomi, to jest jeszcze wiele osób do poznania. Często te nowe osoby mogą się okazać o wiele ciekawsze -- i to jest piękne 😉

  Pozdrawiam i gratulację za pierwsze wystąpienie publiczne, na temat którego doszły mnie słuchy 😉

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. xaero: pół bloga jest o tym jak 😉 tym razem chodzi tylko o zauważenie, jak odmienne możesz mieć spojrzenie na tę jedną kwestię, w jaki inny sposób możesz poprowadzić ciąg skojarzeń i uzyskać inne nastawienie -- a to robi się praktyką/swishem :)

  Jakub: właśnie pomyślałem, że można by się z tego cieszyć. Widzisz, sam mówisz o akceptacji -- jasne, to jest jakieś wyjście i bezdyskusyjnie dobre wyjście.
  Tutaj chciałem pokazać, że możesz zakwestionować całe tony założeń do tyłu. Na przykład, żeby było Ci źle z utratą możliwości musisz uznawać, że są cenne. Żeby móc zaakceptować utratę znajomych, musisz przyjąć że jest to cokolwiek złego (nie „akceptujesz” aktywnie tego, że Twój obiad jest wyjątkowy smaczny albo że znalazłeś pieniądze na ulicy -- cieszysz się dość bezrefleksyjnie). A gdyby zacząć grzebać właśnie jeszcze głębiej i tak wprowadzać zmiany? :)

  Dzięki 😀

  Enjoy ;]

    (Zacytuj)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook