NLP

NLP – Jak zacząć i zdobyć czarny pas?

NLP NLP

 NLP daje Ci dostęp do zmian tak niezwykłych, że przeważnie kiedy trafiasz na nie pierwszy raz… masz pełne prawo być sceptyczny. Sposób, w jaki to podejście i techniki znajdują się na pograniczu nauki i sztuki daje pole do popisu indywidualnym umiejętnościom każdego użytkownika.

Niestety – równie mocno eksponuje brak jakichkolwiek umiejętności.

Najczęściej programowanie neurolingwistyczne kojarzone jest albo z perswazją, manipulacją, sprzedażą i marketingiem albo z psychoterapią. Leży za tym jednak o wiele, wiele więcej.

NLP od podstaw do mistrzostwa!

Artykuły są w przybliżeniu według „poziomu trudności”, ale nie musisz tego pilnować. Pamiętaj tylko, aby zacząć od założeń!

  1. Czym jest NLP? – Mity i Założenia NLP
  2. Etapy Uczenia Się
  3. Swish Pattern – Jak szybciej zmianiać nawyki?
  4. Godiva Pattern – Jak POKOCHAĆ obowiązki?
  5. Fast Phobia Cure – Jak pozbyć się fobii błyskawicznie?
  6. Podstawy Linii Czasu
  7. Bullshit Detector
  8. Pozycje Percepcyjne
  9. Zaburzenia Psychiczne
  10. Core Transformation

Do czego służy NLP?

Jeśli dobrze zrozumiesz założenia NLP będziesz w stanie używać w zasadzie tych samych technik do wprowadzania zmian w swoim zachowaniu, przy pisaniu ofert albo w rozmowie z innymi osobami – żeby przekonać ich do czegoś albo pomóc im pozbyć się jakiegoś problemu. Wszystko zależy tylko od Ciebie.

I właśnie przez tak wiele możliwości tylko nielicznym udaje się wprawnie opanować szerszy zakres tej technologii iorazpłynnie się nim posługiwać. Chcesz do nich dołączyć? Tylko nie mów, że nie ostrzegałem: kiedy raz zaczniesz postrzegać świat przez ten pryzmat, będziesz już na zawsze widział go trochę inaczej i z czasem zaczniesz szukać, a w końcu tworzyć, nowe techniki NLP.

Trochę NLP… i co dalej?

Po tych artykułach wiesz już mniej-więcej jak wygląda świat widziany z perspektywy NLP. Spodobało Ci się i chcesz wiedzieć więcej? Na powitanie otrzymasz darmową lekcję z mojego Pełnego Kursu NLP.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
NLP, 5.0 out of 5 based on 6 ratings
Twoi znajomi też mogą skorzystać!

Darmowy kurs "Asertywność – Jak Wyznaczać Swoje Granice i Przekraczać Cudze" tylko dla stałych czytelników!