Zmień myślenie na lepsze! Cz. 4 Jeśli ktoś mógł się czegoś nauczyć, to każdy może

Nie, nie pobijesz rekordu świata na 100m. Ale jeśli ktoś umie sprzedawać, tańczyć albo radzić sobie ze stresem tak, jak Ty byś chciał to możesz powielić jego sukces.

Photo by Brett Jordan

Witaj w czwartej części kursu „Zmień myślenie na lepsze”. Jeśli nie znasz poprzedniej części tutaj masz początek: Mapa nie jest terenem.

Co mógłbyś osiągnąć, gdybyś na chwilę tylko przestał się wykręcać „taki mam charakter” albo „nie umiem”? Poważnie, zatrzymaj się na chwilę i wyobraź to sobie. Jeśli każda Twoja „cecha charakteru” to tylko zachowanie, a możesz nauczyć się każdego zachowania – co się zmienia?

Oczywiście nie zajmiesz się baletem na światowym poziomie po 40tce, ale gwarantuję Ci, że masz błędne wyobrażenia o tym, co i jak szybko możesz sobie przyswoić. Ludzie uczą się komunikować w obcym kraju w 7dni – jeśli uczyłeś się kiedyś języka w publicznej szkole, to powinien pojawić Ci się mglisty obraz, jak mało sprawną technologię nauki posiadasz na ten moment.

Jeśli poniżej widzisz informacje, że treść jest chroniona hasłem i dostępna tylko dla subskrybentów, to… właśnie tak jest simple smile Zmień myślenie na lepsze! Cz. 4 Jeśli ktoś mógł się czegoś nauczyć, to każdy może Jeśli odbierasz mój newsletter – sprawdź maila, już masz hasło. Jeśli jeszcze nie – spójrz na kolumnę po prawej. Jest tam zielone pole z miejscem na Twoje imię i adres email. Zapisz się, a w ciągu 2 minut dostaniesz maila z hasłem i zaczniesz czytać wpis. Tak, nic nie płacisz. 😉

Jeśli ktoś mógł się czegoś nauczyć, to każdy może

Podaj hasło
Zawartość tylko dla subskrybentów

A teraz wybierz sobie jakiś sukces i się go naucz 😉

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Zmień myślenie na lepsze! Cz. 4 Jeśli ktoś mógł się czegoś nauczyć, to każdy może, 5.0 out of 5 based on 3 ratings
Twoi znajomi też mogą skorzystać!
Autor: Jakub Królikowski

4 genialnych kometarzy

 1. xaero pisze:

  Chyba najlepszy artykuł do tej pory, niezbyt długi, bez skomplikowanych pojęć, które mogłyby zniechęcić kogoś kto nie siedzi głęboko w tematyce NLP. Za to bardzo konkretny i treściwy, mający jednocześnie pierwiastek czegoś pozytywnego.

  Dzięki!

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • W obrębie tej serii rozumiem? :)

   Cieszę się i witam w komentarzach :)

   Enjoy ;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • xaero pisze:

   Widzisz Jakubie, nie zrozum mnie źle ale wiele Twoich tekstów jak wartościowych, tak dla mnie osobiście zawierają spory pierwiastek negatywnej strony NLP czyli manipulacji 😉 W wielu przypadkach nie potrafiłbym JESZCZE wykorzystywać NLP tak jak opisujesz w niektórych artach. Nie twierdzę jednak, że sam kiedyś nie będę z tych tajników korzystać! Tak samo nie zniechęcam nikogo broń boże do Twoich artykułów 😉

   Peace!

     (Zacytuj)

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • Och, każdy mój tekst zawiera mnóstwo „manipulacji”. Lubię wywieranie wpływu w możliwie szerokim ujęciu 😉

   Po to właśnie robię tę serię artykułów -- techniki NLP to tylko wierzchołek góry lodowej. Na dobrą sprawę mnóstwo można robić bez nich. Sam raczej nie zastanawiam się „hmm… to może teraz użyję metody numer 5…”, tylko robię „coś” co akurat mi pasuje i często trafiam. Takie podejście chciałbym zaszczepić przez te teksty.

   Enjoy ;]

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook