Godiva Pattern – jak polubić obowiązki!

Znany też jako Godiva Chocolate pattern, jest potężnym i prostym wzorcem tworzenia motywacji, potrzeby i ogólnie powodowania, że będziesz często robił wybraną czynność. Jeśli chcesz na przykład dzikiej pasji podczas przepisywania faktur, to będzie idealny.

Są 2 najpopularniejsze schematy tego wzorca i opiszę tu oba, abyś mógł wybrać. Są równie proste, skuteczne i szybkie. Wszystko jest kwestią preferencji.

Wersja pierwsza:

 1. Wybierz źródło przyjemności – czyli coś, z czego chcesz pobrać emocję. Dla twórcy patternu jak sugeruje nazwa było to jedzenie czekoladek firmy Godiva Chocolatier.
 2. Zintensyfikuj i zakotwicz to uczucie – czyli upewnij się, że jest tak mocne jak to tylko możliwe i załóż kotwicę. Na przykład powiększ obraz, przybliż i dotknij trzema palcami swojego kolana.
 3. Wybierz czynność, którą chcesz polubić – czyli przygotuj sobie obraz reprezentujący czynność która chcesz polubić, na przykład siebie ćwiczącego fizycznie.
 4. Wyobraź sobie źródło przyjemności i jeszcze raz ją wzmocnij – czyli przygotuj tak mocną reprezentację pożądanej emocji jak to tylko możliwe.
 5. Umieść obraz czynności, którą chcesz polubić za obrazem wywołującym przyjemność – nie będziesz go widział, ale „wiesz”że on tam jest.
 6. Zacznij przybliżać obraz czynności którą chcesz polubić – bardzo powoli przybliżaj obraz z tyłu. Jeśli poczujesz, że emocja słabnie cofnij obraz, zintensyfikuj emocję na przykład używając gotowej kotwicy i zacznij znów przybliżać. Kontynuuj aż obraz z tyłu przejdzie przez obraz z przodu.
 7. Sprawdź efekt – wyobraź sobie czynność, którą chcesz polubić. Ponadto obserwuj swój stosunek do niej w najbliższym czasie.

A teraz druga wersja:

 1. Wybierz źródło przyjemności – czyli coś, z czego chcesz pobrać emocję.
 2. Wzmocnij w sobie to uczucie – czyli zapadnij się w odczuwaniu, popadając w trans. Na przykład powiększ obraz, przybliż, skup się na uczuciach w ciele.
 3. Wybierz czynność, którą chcesz polubić – czyli przygotuj sobie obraz reprezentujący czynność która chcesz polubić, na przykład siebie ćwiczącego fizycznie.
 4. Umieść obraz czynności, którą chcesz polubić za obrazem przyjemności – nie będziesz go widział, ale ?wiesz? że on tam jest.
 5. Zrób dziurę w obrazie przyjemności i powiększaj ją – czyli wyobraź sobie dziurę w obrazie przyjemności i powiększaj ją aż zobaczysz cały obraz czynności, którą chcesz polubić. Cały czas skupiaj się na uczuciu
 6. Zasłoń dziurę – zasłoń obraz czynności, którą chcesz polubić tak, abyś widział tylko obraz przyjemności.
 7. Powtarzaj punkty 5. i 6. – powtarzaj do momentu, aż poczujesz że połączyłeś przyjemność z wybraną czynnością.
 8. Sprawdź efekt – wyobraź sobie czynność, którą chcesz polubić. Ponadto obserwuj swój stosunek do niej w najbliższym czasie.

Całość jest mocna i instaluje nawet kompulsywną potrzebę, uważaj co wybierasz, bo Ty masz kontrolę.

Tutaj kończy się podstawowa instrukcja. Jeśli dopiero zaczynasz NLP i reszta nie będzie dla Ciebie jasna, to nie przejmuj się, wróć tu za jakiś czas.

Jeśli znasz NLP trochę lepiej to wiesz, że wykorzystywana jest niemal tylko reprezentacja wzrokowa. Możesz manipulować wszystkimi reprezentacjami, wliczając w to kinestetykę oraz zmieniać inne submodalności.

Narzędzie pozwala instalować kompulsję. Jakie inne uczucia warto pomieszać?

Konwersacyjnie procedura jest dość wymagająca. Łatwo wprowadzić osobę w trans rozmawiając o uczuciu przyjemności i na tym najlepiej bazuj. „Jakby to było” i kotwice, oprócz tego gestykulacja.

Aby sprawdzić, gdzie używam Godiva Pattern użyj wyszukiwarki w prawym górnym rogu stron albo linków na dole.

Coś jest niejasne? Znalazłeś tam coś więcej?

P.S.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, to nie ukrywaj tego przed światem i kliknij „Lubię to” albo „G+” simple smile Godiva Pattern  jak polubić obowiązki!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
Godiva Pattern – jak polubić obowiązki!, 5.0 out of 5 based on 4 ratings
Twoi znajomi też mogą skorzystać!
Autor: Jakub Królikowski

10 genialnych kometarzy

 1. Cześć!

  Wzorca Godiva nauczyłem się z Biblii NLP i stosowałem do polubienia nauki. Szczerze mówiąc nie za każdym razem mi się udawało, ale nie mogę powiedzieć by pattern był nieskuteczny -- podobnie jak Swish Pattern, działa on lepiej, gdy mamy większe umiejętności pracy na submodalnościach.

  Jeśli komuś nie wychodzi praca na submodalnościach, polecam robić kilka rzeczy (pozwolę sobie napisać -- może komuś to pomoże):

  -- wyobraź sobie jakiś przedmiot i staraj się go zobaczyć jak najdokładniej;
  -- postaw przed sobą przedmiot, który rzadko widujesz i patrząc na niego, zamykaj oczy starając się odwzorować go w wyobraźni;
  -- wyobrażając sobie różne przedmioty, zmieniaj ich kolory. Na przykład, wyobraź sobie niebieską cebulę;
  -- wyolbrzymiaj i zmniejszaj nienaturalnie te przedmioty w swojej wyobraźni -- manipuluj rozmiarem;
  -- twórz w swojej wyobraźni obrazy i próbuj je oddalać, zmniejszać, zmieniać ostrość, kolory;

  Takie małe ćwiczonka, a dają naprawdę dużo :) Oczywiście obejmują tylko submodalności wizualne -- bo tylko ich potrzeba (w podstawowej wersji) do Godivy :)

  Powodzenia

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Jakub Królikowski pisze:

   Napewno będę pisał jeszcze o submodalnościach, ale ćwiczeń z wizualizacji nie planowałe, może faktycznie warto je wrzucić…

   Biblia NLP wydaje mi się właśnie strasznie mało obszerna, jak dziwnie by to nie brzmiało. Mam ją w ramach przypominacza, bo okazało się że znam wszystkie techniki 😛 Połowy po prostu nie nazywałem nigdy.

   Jak masz większe umiejętności to z Godivą, jak ze wszystkim, można robić cuda, o czym pewnie wiesz 😉

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. paulina pisze:

  Jeśli chcesz na przykład dzikiej pasji podczas przepisywania faktur, to będzie idealny.

  Padłam :):):)

  Artykuł świetny -- dlaczego -- bo jest jasny, przejrzysty, przystępny. I mogę się nie przejmować, jeśli czegoś nie rozumiem.
  Ciekawe -- myślałam, że takie rzeczy są najprostsze, ale faktycznie -- trzeba umieć pobawić się z obrazami w głowie :)

  Zacznijmy od: budzę się rano -- obraz pierwszej kawy i papierosa (tak, wiem, że takie nieekologiczne, ale to pierwsza przyjemna rzecz, która mnie spotyka.. a może by prysznic?)

  Fajnie :) tak jakoś mi się chce spróbować :):) zmieniam miejsce żerowania.

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Jakub Królikowski pisze:

   No i jak zawsze polecam się i cieszę, że działa :)

   Wszystko trzeba umieć. Ale to dobra informacja, bo skoro trzeba umieć, to trzeba się nauczyć, a więc jest struktura.

   To raczej kwestia zmiany nawyków. Godiva na nowy nawyk i Swish albo coś podobnego na koniec punktu dnia przed tym, który chcesz usunąć.

     (Zacytuj)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 3. paulina pisze:

  Zapomniałam dodać, że podoba mi się także, że od razu wyjaśniony jest mechanizm kotwiczenia -- nie dość, że nie trzeba szukać w głowie to jeszcze brzmi bardzo przystępnie :)

    (Zacytuj)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. URL pisze:
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook